Hogy is kezdj hozzá?
1, Először alaposan nézz meg több leírást, használati útmutatót, esetleg keress rá az interneten és nézz meg pár videót is a használatukról. Aztán a klubban válogass kedvedre és ha megvan a neked tetsző darab, akkor kérj segítséget egy tapasztaltabb anyukától, hogy ő hogyan szokta használni az adott hordozót.
2, Előfordulhat, hogy ami előzetesen megtetszett, mégsem az lesz a Neked megfelelő és legjobb/legkényelmesebb hordozó, pont erre jó a klub, hogy kipróbálhatod, nem látatlanba kell megvenni egy drága darabot, amiről esetleg később kiderül, hogy nem volt a legjobb választás. A választásnál segíthetnek az alábbi szempontok:
- gyermek életkora, súlya
- alvási szokásai
- hordozás időtartama
- ki viseli a hordozót
3, Otthon azután lehetőleg egy tükör előtt próbálgasd a hordozót, nyugodt körülmények között - amikor a baba nem éhes, nem fáradt, nem nyűgös. Nagyon hamar megtanulják a babák is a hordozók használatát, és hamarosan segíteni is fognak, hiszen benne lenni neki is jó.
Igyekezzünk a klubos hordozókra vigyázni, hogy még sokáig próbálhgathassák az anyukák.
4, Minden hordozónál alapszabály, hogy a gyermek szabályosan legyen a hordozóban! Ne dőljön ki belőle semerre, hátát-fejét is minél nagyobb mértékben támassza meg a hordozó, figyelembe véve a gyermek életkorát, súlyát, egyéb adottságait. Figyeljünk a helyes terpesztartásra, húzzuk-simítsuk a hordozók szárait mindig minél közelebb a baba térdhajlatához. Kendőknél pláne, igazgassuk-simítsuk ki a szárakat, mert akkor lesz csak igazán kényelmes számunkra a hordozó. Kifelé sose tegyük bele a babát egyik hordozóba sem.
5, Mosási útmutató: Ha nagyon koszos a hordozó, akkor egy nem szöszölős párnahuzatba helyezve kell mosni mosógépben, 40 fokon, folyékony mosószerrel. Öblítés szigorúan kizárólag ecettel, ne használj öblítőt!!!