Hurcibaba

 

Hurcibaba Klub:

 

klubélet, közös programok,
kötődő nevelés, hordozás,
mosható pelenkák, szoptatás,
meg bármi, ami ebbe belefér :)

 

Írj nekünk bátran,
ha kérdésed van:

hurcibaba@gmail.com 

 

Csatlakozz facebook -on is!

 

Figyelmetekbe ajánljuk

Friss kommentek

  • Skrisztina: Kedves Juli! Egy 10-11 kg-os kislánynak melyik csomagot ajánlod? Érdekelne, hogy Pestre rendelhet... (2013.05.12. 22:31) 21. Mosható pelenka kölcsönzés
  • pakeper: @kingus1982: akkor gyorsan gyertek, mert azé aki az első :) (2012.01.02. 15:44) Januári foglalások
  • antalzs: Sziasztok! Szeretném lefoglalni januárra a Gremese MT-t. Jól gondolom ugye, hogy 6 hónapos, 8 és f... (2011.12.10. 17:44) MT - Gremese
  • E.Vica: Köszi, nem tudtam a becenevét :) (2011.12.08. 18:01) Decemberi klub képekben
  • pakeper: @nagyreni: Szia! Grmesét akkor a nevedre foglalom! (2011.11.30. 22:21) Decemberi foglalások

Korábbi bejegyzések

Minden jog fenntartva

Az oldal tartalmát, képeinket felhasználni csak a Hurcibaba Klub írásos engedélyével lehet.

12. Kifelé NE!

2010.02.14. 15:22 - berkijuli

Címkék: hordozás hordozók kifeléne

 

 

 

 

 

 

 

 

Az utcán járva gyakran találkozunk hordozó anyukákkal, apukákkal akiken a különféle hordozóeszközökben a baba elöl, kifelé fordítva lóg. Leggyakrabban azért fordítják kifelé a babát, mert "már igényli, hogy többet lásson a világból, megunta a szülő felé fordított pózt" (a képen is látszik, hogy a baba mennyire érdeklődő...). A szülők pedig jóhiszeműen alkalmazzák a hordozóeszköz használati utasításából, reklámjából, vagy az utcán a többi szülőtől látott megoldást erre a helyzetre.
Sok hordozógyártó ezzel a hordozási képpel hirdeti termékét, anélkül, hogy felhívná a figyelmet annak ártalmaira. A szülők pedig jóhiszeműen hordoznak így, annak ellenére, hogy a kifelé fordítva hordozás káros az egészségre!


Miért nem jó kifelé fordítva hordozni?


• Nem valósulhat meg a fiziológiailag helyes testhelyzet, így a gyermeknél tartáshibák és hátfájás alakulhat ki.


• Nem lehetséges a béka-lábtartás, így a csípő nem fejlődhet megfelelően.


• Ingertúltengés: a babának nincs lehetősége elbújni az ingerek elől, nem bújhat a hordozóhoz.


• Nincs szemkontaktus a baba és a hordozó között, a túlterhelt baba az esti sírással vezeti le a feszültséget.


• Az ágyékrész fokozott terhelése miatt deformálódás, fiúknál herezúzódás alakulhat ki.


• A hordozó személynél váll- és hátfájdalmak alakulhatnak ki. A keskeny, sokszor rosszul párnázott vállpántok csak rontanak a helyzeten.


Így ne hordozzunk, mert:


• ebben a helyzetben a gyermek háta egyenes, lábai egyszerűen lefelé lógnak,


• a gyermeknek nincs lehetősége hozzábújni a mamájához, hordozójához ha ezt igényli.

Forrás: www.mamami.hu
Szöveg: Antje Mattig, Magyar szöveg: Török Katalin
Eredeti kép forrása: www.parkstreetrambler.com

11. Klubélet

2010.02.14. 00:48 - Talicska*

Címkék: klub mondóka

Klub-életünket több módon is szeretnénk szinesíteni, ehhez várjuk ötleteiteket is!

Tervezzük a jóidő beálltával majd a hordozós fotózkodást, rendszeresíteni szeretnénk a mondókázást, és minden klub elején lesz egy rövid bemutatkozás is, csak épp a leglényegesebb tudnivalók mindenkiről. Így talán 2-3 alkalom múlva már mindenki jobban fog ismerni mindenkit, és könnyebben alaklulhatnak ki újabb ismeretségek, barátságok.

Alkalmanként szervezünk majd hordozós kirándulásokat is ha lesz rá igény.

Későbbiekben összeírjuk a klubban eddig megtanult mondókákat is.

 

Belepillanthatsz a klub életébe az alábbi képek segítségével:

  • a 2010 márciusi klub fotói itt találhatóak
  • Itt vannak a 2010 februáriak
  • itt a 2010 januáriak
  • 2009. februári klub fotói
  • 2009. januári klub
  • 2008.decemberi miniklub
  • 2008. szeptemberi fotók

 

Akinek van még fotója bármilyen klubbos eseményről, kérem küldje el a mamamiblog - kukac - gmail - pont - com  emailcímre, vagy hozza el nekem pendrive-on.

 

10. Hordozók használata, kezelése

2010.02.14. 00:19 - Talicska*

Címkék: használat hordozók mosásiútmutató

Hogy is kezdj hozzá?

1, Először alaposan nézz meg több leírást, használati útmutatót, esetleg keress rá az interneten és nézz meg pár videót is a használatukról. Aztán a klubban válogass kedvedre és ha megvan a neked tetsző darab, akkor kérj segítséget egy tapasztaltabb anyukától, hogy ő hogyan szokta használni az adott hordozót.

2, Előfordulhat, hogy ami előzetesen megtetszett, mégsem az lesz a Neked megfelelő és legjobb/legkényelmesebb hordozó, pont erre jó a klub, hogy kipróbálhatod, nem látatlanba kell megvenni egy drága darabot, amiről esetleg később kiderül, hogy nem volt a legjobb választás. A választásnál segíthetnek az alábbi szempontok:

- gyermek életkora, súlya

- alvási szokásai

- hordozás időtartama 

- ki viseli a hordozót 

3, Otthon azután lehetőleg egy tükör előtt próbálgasd a hordozót, nyugodt körülmények között - amikor a baba nem éhes, nem fáradt, nem nyűgös. Nagyon hamar megtanulják a babák is a hordozók használatát, és hamarosan segíteni is fognak, hiszen benne lenni neki is jó.

Igyekezzünk a klubos hordozókra vigyázni, hogy még sokáig próbálhgathassák az anyukák.

4, Minden hordozónál alapszabály, hogy a gyermek szabályosan legyen a hordozóban! Ne dőljön ki belőle semerre, hátát-fejét is minél nagyobb mértékben támassza meg a hordozó, figyelembe véve a gyermek életkorát, súlyát, egyéb adottságait. Figyeljünk a helyes terpesztartásra, húzzuk-simítsuk a hordozók szárait mindig minél közelebb a baba térdhajlatához. Kendőknél pláne, igazgassuk-simítsuk ki a szárakat, mert akkor lesz csak igazán kényelmes számunkra a hordozó. Kifelé sose tegyük bele a babát egyik hordozóba sem. 

5, Mosási útmutató: Ha nagyon koszos a hordozó, akkor egy nem szöszölős párnahuzatba helyezve kell mosni mosógépben, 40 fokon, folyékony mosószerrel. Öblítés szigorúan kizárólag ecettel, ne használj öblítőt!!!

9. Hordozók fajtái - A KARIKÁS KENDŐ

2010.02.13. 23:50 - Talicska*

Címkék: kendő karikás hordozók fajtái

 

 Karikás kendő 

 
  A csípőn hordozás tulajdonképpen a kézben hordozás “rákötözött” megfelelője: a csípőre kötött gyermek a kendővel rá van rögzítve a felnőttre, így a felnőtt kezei felszabadulnak. A pár hónapos gyerekek már igénylik, hogy jobban kilássanak a hordozóeszközből, ilyenkor kerül elő a csípőn hordozás, mint alternatíva. A hordozókendők egy változata a karikás kendő, amely alkalmas elöl és háti kötözésre is, de igazából a csípőkötés legegyszerűbb eszköze. Mivel a csípőn hordozás féloldalas póz, nem egyenletesen terheli a hordozó gerincét, vállát, stb., ezért hosszú távon nem a legkényelmesebb és nem is ajánlott hordozási forma. Az anatómiai szempontok figyelembe vétele ebben a helyzetben is fontos: a gyermek lábai legyenek terpesztartásban.
 
  A karikás kendő nagyon jól kihasználható lehetőséget kínál csípőn hordozáshoz is , amikor egy 1-1,5 éves körüli gyerek le-föl járkál anyuka karja és az izgalmakat ígérő föld között. Ha az ember lánya ilyenkor harmadszorra kötözi a gyereket vissza, aki talán már újabb kalandok miatt futkározna egy cseppet, hát akkor jön a karikás kendő.

 Kabátra is könnyen felvehető, mivel a karikák segítségével a kendő magunkra és a gyerekre kanyarított része állítható. A gyerkőc popsijának behelyezésére nagyon érdemes odafigyelni, mert itt is fontos a széles terpesz és, hogy a lábak meg legyenek jól támasztva, ha ezt elmulasztjuk, akkor a hordozás kényelmetlen lesz mindkét fél számára. Ha elsajátítottuk a pár mesterfogást, akkor viszont gyorsan és biztonságosan tudjuk gyermekünket behelyezni a karikás kendőbe. A csípőn hordozás nagy előnye, csakúgy mint a háti hordozásnak is, hogy baba és mama egy irányba tudnak nézni, tudnak egymással beszélgetni, folyamatos a kapcsolattartás. Ha a baba elfárad a sétálásba, gyorsan fel lehet kapni, viszont hosszabb úton csak azoknak ajánlott a karikás, akiknek a gerince jól bírja az egyoldalú terhelést. Karikás kendőt lehet varrni is hosszú kendőből és így a kendő ára jelentősen alacsonyabb. 
 
Videók:

1. csípőnhordozás karikás kendővel kisebb gyerekkel:
 
 
 
2. csípőnhorodzás karikás kendővel nagyobb gyerekkel:
 
 
 
3. elölhordozás karikás kendővel:

 
 
4. bölcsőtartásban:
 

· 1 trackback

8. Hordozók fajtái - A MEI-TAI vagyis kötözős kenguru

2010.02.13. 23:44 - Talicska*

Címkék: mt hordozók fajtái

 Kötözős kenguru (Mei Tai, MT) 

 
A Mei Tai az ázsiai kontinens babahordozója és sok szempontból egyszerűbb a használata, mint a hordozókendőé. Felkötésével alapvetően megvalósul helyes testtartás. Ugyanúgy, mint a kendő esetében, minden helyzetben használható: elöl, csípőn és háton hordozásra. A legtöbb mei tai csak a már ülni tudó baba hordozására ajánlott (kb 4 hónapos kortól), mivel nem öleli körül minden oldalról, így a gerince könnyebben terhelődhet, de vannak olyan gyártmányok, amelyekkel már egészen pici babát is lehet hordozni, ez a baba testfelépítésétől is függ, alapvetően azonban 3 hónapos kor előtt nem ajánlott.

Linkek kötésekhez:

1. baba előre kötve: 
 

2. baba hátra kötve: 
 

és

 
3. baba csípőre kötve:
 
 
 


Magyar gyártmányú Mei Tai-ok lelőhelyei:


Hajtka Mei Tai: 


Gremese Mt:


Liliputi MT:


Babaközelben MT:


Gagnes MT:  06209564112

7. Hordozók fajtái - A BABAERSZÉNY

2010.02.13. 23:33 - Talicska*

Címkék: erszény hordozók fajtái

 Babaerszény 

 
 Az egyszerűség és a praktikusság találkozik a babaerszényben, divatos, modern, és igazán hasznos egyvállas hordozó, amely nagyon nagy segítsége a szülőknek és babáknak. Hatféle viselési módja közül a legkedveltebb az elöl fektetve és a csípőn ültetve hordozás, így újszülött kortól akár 3-4 éves korig is jól kihasználható: ideális szoptatáshoz is, később pedig a fel-le kéretőző totyogókhoz. 
 
 A babaerszény kb. két textilpelenkányi anyag, amelynek két vége egy ívelt vonal mentén össze van varrva, az erszény itt a legbővebb, ide ül vagy fekszik a baba. Összehajtva akkora mint egy sál, elfér a kis női táskákban is, könnyen és gyorsan fel és le lehet venni, és nagyon egyszerű a babát beletenni. Nem igényel kötözést, így aki idegenkedik a bonyolultnak tűnő kötözésektől, bátran kezdje ezzel a hordozással való ismerkedést. 
 
 Mivel formázott hordozóeszköz, a méretei adottak. Önmagában nem olyan sokoldalúan használható, mint a többi hordozóeszköz - ráadásul csak egyvállas hordozásra alkalmas, ami hosszútávon terheli a hordozó gerincét -, de hasznos lehet azok kiegészítéseként. 
 
 Létezik személyre szabott fix méretű illetve patentokkal, csattal vagy cipzárral több méretre állítható változata, készülhet pamutból, selyemből, lenvászonból, lehet bélelt vagy egyrétegű, párnázott vagy párnázás nélküli. A legkönnyebb hordozó, kevésbé meleg, mint a többi hordozó, és biztosít számunkra két szabad kezet. Alkalmas otthoni viseletre, utcára, bevásárláshoz, tömegközlekedéshez is, vagy ha fel kell vinnünk csomagokat meg a gyermeket is az emeltre. 
 
 Nagyobb súlyú babával, hosszú távon előbb-utóbb kényelmetlenné válhat, mert csak az egyik vállra terhel, de rövidebb ideig tartó hordozásra a legtökéletesebb választás.

Babaerszény használata:
 
 A babaerszény akkor jó, ha nem túl szoros és nem is túl laza, mert ha túl laza, húzza a válladat, ha túl szoros, akkor pedig kényelmetlen. Akkor jó a mérete, ha a baba popsija a köldök magasságában van. Ha közelebb szeretnéd húzni, akkor a váll-lapon hajts egyet.

 
Videók:

1. Baba a csípőn: 
 
és


2. Bölcsőtartásban: 
 
és
 

Fellelhetőség:


Gagnes: 06209564112

6. Hordozók fajtái - A CSATOS HORDOZÓK

2010.02.13. 23:27 - Talicska*

Címkék: ssc hordozók fajtái

 Csatos hordozók (SSC - soft structured carrier) 

 Apukák, kötözéstől idegenkedő anyukák és sportos nagyszülők kedvenc választása, igazán kényelmes és sokáig használható hordozó. Formája hasonlít a széles körben ismert, ám kevésbé praktikus kengurukhoz. Jelentős különbség abban rejlik, hogy a csatos hordozók ortopédiai szempontból előnyös tartást és súlyeloszlást biztosítanak: olyan szélesen támasztják alá a babát, hogy biztosított a terpesztett, felhúzott lábtartás, és a hát helyes megtámasztása is, így nem lóg benne lefelé a gyermek lába, ami a hordozó személy számára is sokkal kényelmesebb. 

 Ha már önállóan tartja a gerincét a baba, kb. 3-4 hónapos kortól, egészen 15-20 kilóig használható, és nem jelent nagy fizikai megterhelést még vékonyabb testalkatú anyukáknak sem. A baba kényelme érdekében érdemes olyat választani, amihez van alvócsuklya (kapucni), ha a baba elalszik, megtámasztja a lógó fejecskét. 

 Háton hordozni a gyermeket hosszú távon is lehetséges, és a csatos hordozók sokkalta könnyebbek és jobb súlyelosztásúak, mint a csővázas háti hordozók, éppen olyan, mint egy kis hátizsák. Nagyon jól használható háztartási munkákhoz, kertészkedéshez, kiránduláshoz, városnézéshez, tömegközlekedéshez és olyan helyekre ahová babakocsival nem lehet eljutni. 

 Háromféle viselési módja létezik: elöl, csípőn oldalt, és háton. Vállpántja vastagon párnázott, kiképzése stabil és biztonságos, méretét csatokkal és állítható pántok segítségével lehet a hordozó személy alakjára tökéletesíteni, így a csatos hordozót az egész család használhatja.


Linkek használathoz:

baba háton: 

 

baba elöl: 

 

baba csípőn: 


Magyar csatos hordozók:

Babbinka SSC: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=5378&highlight=babbinka

Hajtka SSC: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=1675

Liliputi hátihordozó: http://www.liliputi.hu/index.php?m=product&a=productList&catId=13

5. Hordozók fajtái - A HORDOZÓKENDŐ

2010.02.13. 23:19 - Talicska*

Címkék: kendő elöl háton hordozók fajtái csípőn

 

Hordozókendő

 A kendő sok szempontból ideális hordozóeszköz, ha megfelelően használják. Kétféle anyagból készül: szövött vagy rugalmas. Az ideális hordozókendő 2-5,7 méter hosszú, 70-75 cm széles, anyaga pamut, van biopamut is, illetve speciális anyagok: pamut lennel, selyemmel, gyapjúval stb. keverve. A hordozókendővel az összes hordozási módot (elöl, csípőn, háton) meg lehet valósítani, sokféle kötözési technikával. Már újszülött kortól használható egészen a hordozási időszak végéig. Mindenféle méretű hordozóra, ill. gyermekre idomítható, így talán a legjobban kihasználható hordozóeszköz. Hátránya, hogy a kötési módok elsajátítása némi gyakorlást igényel, így néhányan idegenkednek tőle. A régi Magyarországon is kendőben hordozták gyerekeiket az asszonyok, de erről sajnos kevés forrás maradt fenn.


Elölhordozás


 Az elöl hordozás  áll a legközelebb a kézben hordozáshoz, megkötése a legegyszerűbb, ezért sokan használják. Újszülötteket fekve ún. bölcsőkötésben hordozhatjuk, de függőleges helyzetben ajánlott hordozni újszülött kortól kezdve. A helyesen, elég szorosan megkötött kendő minden oldalról körülöleli a babát, teljesen biztos tartást ad, nem terheli a gerincét, ráadásul segíti a csípőfejlődését is. Kendőben történő szoptatásra megfelelő a bölcsőtartás is. Mindenfajta függőleges hordozás alapszabálya az ún. békatartás, amikor a baba térde terpesz pózban a feneke vonala fölött van, köldökmagasságban. Ez biztosítja az anatómiailag helyes tartást, a szorosan megkötött kendő pedig a gerinc megtámasztását. Biztosan ülni tudó  babák kezét bátran ki lehet venni a kendőből, a hordozás  így is teljesen biztonságos.

Videók az alapvető kötésekről:

1. zsebes elölkeresztezett:  

 

2. kengurukötés: 

 

3. elölkereszt: 



Háti hordozás

 A háti hordozás terheli legkevésbé a hordozó személy gerincét és a gátat, ezért nagyobb súlyú (kb. 8 kg feletti) gyermekeknél inkább a háton hordozás ajánlott, de már újszülött kortól alkalmazható. A háti hordozás nagyobb gyakorlatot és ráhangolódást igényel. A hátunkon csücsülő gyermek ugyanúgy tekinthet a világra mint mi. Tökéletes kilátás nyílik odafentről, de ha túl sok inger éri őket, hozzábújhatnak anya háthoz, vagy aludhatnak rajta. Sokan alkalmazzák a háti hordozást otthon, hiszen a legtöbb házimunka biztonságosan elvégezhető még akár nyűgös gyermekünkkel a hátunkon is. A helyes háti hordozás alapja szintén a béka póz, ezt érdemes tükörben ellenőrizni. Tükör mindenhol akad, az utcán parkoló autók ablakában, kirakatokban is meg lehet nézni, hogy mit csinál épp a gyermek. Háti hordozás során átlényegül a női táskák mélyén rejtőző szigorúan kötelező kellék: a sminktükör. Aki azonban már gyakorlott hátonhordozó, annak már tükörre sincsen szüksége ahhoz, hogy a gyermeke igényeit kielégítse. 

Videók:

1. zsebes hátikeresztezett:

 

2. batyu:

 

3. háti dupló:

 http://www.jeportemonbebe.com/medias/double-hamac/double-hamac.html 

és lásd még ezt:


Csípőn hordozás

 A csípőn hordozás tulajdonképpen a kézben hordozás “rákötözött” megfelelője: a csípőre kötött gyermek a kendővel rá van rögzítve a felnőttre, így a felnőtt kezei felszabadulnak. A pár hónapos gyerekek már igénylik, hogy jobban kilássanak a hordozóeszközből, ilyenkor kerül elő  a csípőn hordozás, mint alternatíva. Mivel a csípőn hordozás féloldalas póz, nem egyenletesen terheli a hordozó gerincét, vállát, stb., ezért hosszú távon nem a legkényelmesebb és nem is ajánlott hordozási forma. Az anatómiai szempontok figyelembe vétele ebben a helyzetben is fontos: a gyermek lábai legyenek terpesztartásban. 

Videók:

1. egyszerű csípőkötés:

 

2. hurkolt csk (csípőkötés):

 

3. csípőn kengurukötés:

 

 

4. A Klub hordozói

2010.02.13. 23:14 - Talicska*

Címkék: kendő mt ssc erszény hordozók fajtái mosásiútmutató beszámlók

 Hogy miből is lehet választani? Milyen hordozói vannak a klubnak?

Nos a klub készletei szépen gyarapodtak, így egyre szélesebb körből lehet választani, igyekszünk biztosítani, hogy mindenki találjon neki tetszőt, kedvére valót és megfelelően kényelmeset saját maga és babája számára. 

Mielőtt választasz, olvasd végig és nézegesd meg, hogy még a klub előtt körülbelül megfogalmazódjon benned, mit is szeretnél megnézni, kikölcsönözni.  

A kölcsönözhető hordozók listája:

(ha rákattintasz, elnavigál az adott hordozóról szóló bejegyzéshez,ahol rövid leírást, tapasztalatokat kapsz a hordozóról)   

 

 

 

Liliputi Török MT (2. generációs)

Liliputi Pille MT (3. generációs)

Csodaszarvasos Hunbaba MT

Tulipános Hunbaba MT

Pitypang Bamberoo MT (totyogó version)

Gremese MT

Kozy MT

Gagnes MT török mintás

Gagnes MT madaras mintás

Hajtka MT almás mintás

Bora MT Baglyos mintás

Liliputi MT mozaikos

Podegi 

 

Szürke liliputis RUGALMAS KENDŐ


Mályva gyapjas Didymos Indio KENDŐ 6-os méret

Vörös-fekete Didymos indio kendő 3-as méret

Lila Girasol KENDŐ 3-as méret


Szivárványos Girasol KARIKÁS KENDŐ

Didymos Lisa KARIKÁS KENDŐ


Fehér alapon ezüst leveles BABAERSZÉNY (kb s/m-es)

Zöld virágos BABAERSZÉNY (M)

Drapp apróvirágos BABAERSZÉNY (S)

Virágos Bohémmama BABAERSZÉNY (S)

Polár állítható ERSZÉNY

Piros BABAERSZÉNY

Piros Babaslings BABAERSZÉNY

 


Piros Liliputi CSATOS hordozó, 1. generációs)

Babbinka cicás SSC /CSATOS

Drapp Liliputi CSATOS hordozó (SSC) 2. generációs

Virágos Liliputi csatos hordozó 3.generációs

Scootababy CSÍPŐHORDOZÓ 

Ergo bordó CSATOS hordozó SSC

Manduca SSC

Hajtka SSC

Onbu

 

 

 

 

 ------------------------------------ 

 Mosási útmutató:

A hordozót mosógépben egy nem szöszölős párnahuzatba helyezve kell mosni, 40 °C fokon, folyékony mosószerrel. Öblítés szigorúan kizárólag ecettel, ne használj öblítőt!!!

 

3. A hordozók kölcsönzéséről

2010.02.13. 22:58 - Talicska*

Címkék: kölcsönzés mosásiútmutató

Kérünk mindenkit, figyelmesen és alaposan olvassa át (akár többször is) a következőket :) 

A KLUBOS HORDOZÓK KÖLCSÖNZÉSI FELTÉTELEI, SZABÁLYAI: 

 
1. Legalább egyszeri megjelenés a klubban - ez azért szükséges, hogy személyesen is megismerjünk. 
 
2. EGY hónapra kölcsönözhettek hordozót, de indokolt esetben, és ha senki más nem pályázik rá a kívánt időpontban, akár egy hónappal meghosszabbítható. 
 
3. A kölcsönzés díja 300 Ft, melyet újabb hordozókba fektetünk. 
 
4. A kölcsönzéskor nevet és elérhetőségeket kérünk. De ha bármi gond adódik, Ti keressetek, kérünk ne nekünk kelljen nyomozni a hordozók után, hogy hol vannak és mi van velük! 
 
5. A hordozók átadása-átvétele a mindenkori Klubban történik, kivéve, ha másképp beszéljük meg. Ezért a hordozóknak ott kell lenni a klubban a klub ideje alatt, vagyis 10:15-re legyenek az asztalon, hogy mindenki megnézhesse! Lista lesz mellékelve, a foglalási adatokkal. A következő kölcsönző legelőbb 11:40-kor viheti el. 
 
6. Egyszerre csak 1 (azaz egy darab) hordozó lehet Nálad, kivéve, ha a klub időpontjáig egy adott hordozót nem foglalt le más, akkor lehet akár több is. 
 
7. Kezdők és hordozótlanok előnyben! Vagyis, ha kb. egyszerre jelentkezik 2 ember 1 hordozóra, akkor a zöldfülű van előnyben. Lehet 2. helyen is jelentkezni. 
 
8. A hordozókat ugyanolyan állapotban kell visszahozni, mint ahogy átvettétek. Ha történik vele valami, értesítsetek időben róla. Ha javítani kell, a javítás költségeit ki kell fizetned. Ha ki akarjátok mosni, légyszi akkor is értesítsetek. 
 
9. A kikölcsönzött hordozókról akció-képet és rövid írásos beszámolót kérünk a mamamiblog-kukac-gmail-pont-com címre (korábbi de élő cím ez is) vagy a hurcibaba-kukac-gmail-pont-com címre. 
 
10. A kikölcsönzött hordozókat CSAK a Mosási Útmutató alapján szabad mosni.
 
11. A kikölcsönzött hordozót kereskedelmi céllal másolni TILOS, vagyis ha varrnál hasonlót, csak rajta, de lemásolni a hordozó arányait és eladásra felkínálni egyáltalán nem etikus, sőt, a jogliag védett hordozók esetében pedig bűncselekmény.
 
12. Alapesetben egy személy egy hordozót kölcsönözhet, kivételes esetben is csak maximum 2 hordozót (ha más abban a hónapban nem szeretné). 
 
13. Ha valaki nem hozza vissza a kikölcsönzött hordozót időben, akkor  500 ft bánatpénzt kell fizetnie (plusz még ha 1 hónapig nála marad akkor annak a hónapnak a díja) és "feketelistára" kerül, 2 hónapig nem kölcsönözhet és mérgesek leszünk rá!   
 
14. Ha az adott Klubban nem veszi át a hordozót az, aki feliratkozott rá, más is elviheti a helyszínről (hacsak másképp nem beszéltük meg előtte). 
 
És az alapelv:
 A klubos hordozók kölcsönzésének elsődleges célja, hogy a hordozással még csak barátkozó anyukáknak/apukáknak segítséget nyújtsunk a választásban.
 
A jelentkezésnél vegyétek figyelembe, hogy van, akinek még egyetlen egy hordozója sincsen, és szeretne legalább egyet kipróbálni, hogy megfelelően hordozhassa a babáját. Folyamatos gyűjtéssel igyekszünk bővíteni a "stash"-t, vagyis a klubos hordozók számát, hogy minél többen tesztelhessenek!



süti beállítások módosítása